Mägiteedel lünklik levi sunnib meid parklasse keerama kuna Jussil on koosolek kokku lepitud ja mul vaja paar kiiremat kujundustööd ära saata. Saame asjad tunniga tehtud ja väljasõites märkame hääletavat paarikest sildiga „Zurich“. Esialgu sõidame mööda aga midagi jääb kripeldama – kiire võitlus koroonahirmu ja vanade hääletamisaegade tänutundega päädib sellega, et teeme nii nagu ikka siis, kui ei oska otustada – viskame kulli ja kirja. Münt käseb paarikese vihma käest peale korjata. Kooliõpetaja Hens ja medõde Keila on kristlased, kes on ette võtnud huvitava reisi – nad jätnud koju raha, pangakaardid, mobiiltelefonid, et minna rändama lootes vaid kõigekõrgema armule. Peale 4 päevast teekonda hääletavad nüüd tagasi koju Zürichisse. See on neil esimene kord niimoodi reisida aga kõik on hästi sujunud, vaid eelmisel ööl pole muud ulualust leidnud kui Müncheni raudteejaama kodutute nurk aga seegi oli õpetlik ja vajalik. Julgen arvata, et nad on siis ikka head kristlased aga Hens parandab mind, et mitte nemad ei ole head vaid Jumal on hea. Keila on pärit Brasiiliast ja tal on 3 last ja 2 lapselast, emaks sai juba 15-aastaselt. Hensi veres voolab pisut itaalia verd ja vbl just sellepärast on ta olnud pöörases nooruses aldis kõigile kättesaadavatele pahedele ahelsuitsetamisest ja alkoholist kuni narkootikumideni välja. Elu muutus 3 aastat tagasi kohtudes kirikuga. Ta ütleb, et leidis kirikus oma probleemidele universaalsed lahendused, need lihtsalt olid seal olema ilma pingutamata. Täna on ta vaba kõigest kurjast ja tunneb ennast 35-aastaselt 100% uuesti sündinuna. Hens näib tõesti õnnelik ja selge, nagu äsjaarmunu. Teda kuulates tundub kristlus hea alternatiiv ravile, sõltuvused on ju tegelikult nagu vaimuhaigus? Jagame nendega viimaseid kodust kaasa võetud kuldrenette ja vastutasuks saame lahkudes 2 käsitsi kirjutatud paberilipakat psalmidega, mida nad on kogu oma teekonna jooksul siis kõigile heategijatele jaganud: Lukas 11,23: „Kes ei ole minuga, see on minu vastu, kes ei kogu minuga, see pillab” Psalm 92:3-4: Hea on tänada Issandat ja mängida sinu nimele, Kõigekõrgem, hommikul kuulutada sinu heldust ja öösel su ustavust. Vot nii.
Teeme uduse pildi Zürichi äärelinnas ja meie kihutame kiireti Prantsusmaa suunas, põhjus on lihtne – Šveitsis net pole Telia pakis ja 0,16 GB maksab 16 EUROT, mis on 100x kallim kui mujal Euroopas.
Prantsusmaa uudistekanalid räägivad igapäevastest nakatumisrekorditest. Transiit on lubatud, maskikandmine kohustuslik, Pariisis ja äärelinnades on trahv ilma maskita jalutamise eest 135 eurot.